Beyazesyabayim.com
Whatsapp iletişim

Teslimat ve İade


Teslimat

 

Beyazeşya Ankastre Klima siparişlerinde ürünler arçelik anlaşmalı lojistik firması ile adresinize en yakın arçelik servisine teslim edilir. Servis ürününleri aldıktan sonra sipariş verilen kişiyi arayarak randevu alır müşterinin müsait olduğu saat veya tarihte ürünleri belirtilen adrese getirip ücretsiz kurulumunu yapmaktadır. Tüm bu süreçler Beyazesyabayim güvencesi altındadır.

 

 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 

 

MADDE 5- CAYMA HAKKI 
Not : Cayma hakkının kullanılması için ürünün orjinal kutusu olması ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
 
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. 
 
MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 
Not : 6502 Sayılı tüketici korunması hakkında kanun'un cayma hakkı başlıklı 18. maddesinin 3. fıkrası ''satıcı cayma süresi içinde malı tüketiciye teslim etmişse tüketici, malın ancak olağan bir gözden gercirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; aksi taktirde tüketici cayma hakkını kullanamaz.''Cayma hakkının kullanılması için ürünün kutusu açılmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 
 
-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.) 
-Her türlü yazılım ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparişleri 
-Kişisel Bakım ve sağlık ürünleri

Beyazesyabayim.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır